Era komputera?

?Prawie 45% organizacji ze Śląska w ogóle nie używa komputerów [?]. Problem ten nie dotyczy zresztą tylko organizacji śląskich, choć na Śląsku jest on szczególnie widoczny ? w całej Polsce bez komputerów obywa się ok. 37% organizacji?. Dane podaję za publikacją ?Sytuacja Organizacji Pozarządowych w województwie śląskim i opolskim?. Dalej też jest ciekawie: ?36% śląskich organizacji ma własną stronę www, a kolejne 10% przygotowuje swoje strony? ? powiało optymizmem. Szkoda, że nie wpadły w moje ręce badania dotyczące zawartości serwisów. Ale to już zupełnie inna bajka.

Brak strony to problem dla organizacji. Brak działań na rzecz stworzenia serwisu to zwyczajny obciach. Oto kilka zalet posiadania własnej witryny internetowej:
Po pierwsze, jest to jedyne medium, które w pełni kontrolujemy.
Po drugie, umożliwia nam pełne zaprezentowanie swoich działań i swojej oferty. Dzięki elastyczności i multimedialnemu charakterowi przekazu możemy zamieszczać na naszej stronie co chcemy i kiedy chcemy.
Po trzecie, witryna jest jednym z elementów, który może wpływać na wizerunek naszej organizacji jako nowoczesnej i dynamicznej. 

Często słyszę, że internet nie jest zbyt powszechny i dlatego organizacjom nie zależy na prowadzeniu witryny. Czy na pewno grupa odbiorców jest tak wąska, że nie warto się starać. W Polsce około 14 milionów osób korzysta z internetu. To więcej niż mieszkańców w niektórych państwach Unii Europejskiej. W Naszej Klasie ”jest” więcej ludzi niż na Słowacji. Na Śląsku z internetu korzysta prawie dwa miliony osób. Nie warto się starać?

Emil Nagalewski

Skomentuj

Obraz CAPTCHY CAPTCHA Audio
Odśwież obrazek